Back to Top

Blog ogólnotematyczny gothic.com.pl

Czym jest telewizja satelitarna

Telewizja satelitarnaTelewizja satelitarna to międzynarodowa usługa nadawania, która umożliwia ludziom odbieranie nadawanych sygnałów telewizyjnych bez potrzeby korzystania z dekodera lub innego sprzętu. Pierwsze usługi telewizji satelitarnej rozpoczęto w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w 1962 roku, ale nie odniosły one sukcesu komercyjnego. Jednak do 1974 roku płatnym abonentom było dostępnych ponad 300 kanałów. W tym okresie wiele firm szukało sposobów na sprzedaż telewizji satelitarnej i ostatecznie uruchomiło własne satelity. W 1985 roku wystrzelono najpotężniejszy komercyjny satelita na świecie — Telstar 1A — z technologią opracowaną przez Hughes Aircraft Company (spółkę joint venture Boeing Corporation i Lockheed Martin Corporation). Stał się znany jako „Star One” w Kanadzie, „Star One II” w Australii, „SAT” w Japonii i „SAT

Jak zaplanować tanie wakacje za granicą

Tanie wakacjeWakacje to oderwanie się od codzienności i dobry sposób na odświeżenie się. Kiedy podróżujemy, zwykle chcemy oderwać się od przyziemnej rzeczywistości codziennego życia. Aby lepiej spędzić czas za granicą, zebrałam kilka wskazówek, jak ogólnie zaplanować tanie wakacje za granicą, a konkretnie, jak zaoszczędzić pieniądze podczas podróży.

Czym są świadczenia pracownicze?

Świadczenia pracowniczeKorzyści dla pracowników są ważne dla zdrowia i sukcesu organizacji. Aby zapewnić sukces Twojej firmie, musisz zadbać o to, by Twoi pracownicy byli zadowoleni i zmotywowani. Jaki jest sekret benefitów pracowniczych, które zmieniają biznes? Zapewnia hojny, konkurencyjny pakiet świadczeń, który zwiększa produktywność i zaangażowanie wszystkich pracowników.

Strona 2 z 2