Rodzaje zbiorników na wodę do samochodu

Myślisz o zamontowaniu dodatkowego wyposażenia pojazdu, które zwiększy wygodę podróży? Bez wątpienia warto zastanowić się nad inwestycją w zbiornik na wodę. Na rynku dostępne są modele przeznaczone do przechowywania wody pitnej oraz wody przeznaczonej do mycia. Rozwiązanie tego typu z powodzeniem można zastosować w pojazdach ciężarowych, autach osobowych oraz kamperach. Poznaj podstawowe rodzaje zbiorników na wodę i potencjał ich zastosowania.

Podstawowe rodzaje zbiorników na wodę do samochodu

Na rynku dostępne są różne rodzaje zbiorników na wodę. Dzieli się je m.in. ze względu na przeznaczenie, dodatkowe akcesoria czy też kształt. Niezależnie od tego, czy posiadasz flotę samochodów dostawczych, jesteś zawodowym kierowcą czy lubisz podróżować prywatnie, posiadanie w aucie wysokiej jakości zbiornika na wodę korzystnie wpłynie na Twój komfort i bezpieczeństwo. Poniżej w kilku zdaniach opisaliśmy wybrane rodzaje produktów z tej kategorii.

Zbiorniki na wodę pitną

Wszystkie pojemniki na wodę pitną powinny posiadać niezbędne atesty. Dotyczy to również dedykowanych zbiorników na wodę przeznaczonych do montażu w samochodzie. Przede wszystkim muszą one powstawać z materiałów, które są bezpieczne i nie wchodzą w interakcję z wodą. Dzięki temu kierowca zapewnia sobie dostęp do czystego płynu i może go bez obaw stosować. Odradzamy inwestycję w pojemniki, które nie posiadają atestów, ponieważ zwiększa to ryzyko występowania problemów zdrowotnych.

Zbiorniki na wodę przeznaczoną do mycia się

Nawet w trakcie podróży należy dbać o higienę osobistą. Dla zawodowego kierowcy (i nie tylko) nieocenionym wsparciem okazują się tu zbiorniki na wodę przeznaczoną do mycia się. Tego typu pojemniki standardowo posiadają dedykowany kranik do dozowania wody. Wybrane modele wyposażono dodatkowo w dozownik mydła. Dzięki temu mycie się jest wygodne i szybkie. Kierowca oszczędza cenny czas i może zadbać o higienę osobistą niemal w każdych warunkach. To znaczne ułatwienie dla każdej osoby, która pracuje jako zawodowy kierowca lub dużo podróżuje w celach prywatnych. Posiadanie pod ręką zbiornika z wodą i dozownikiem mydła sprawia, że nie ma już potrzeby zajeżdżania na stację benzynową w celu umycia się.

Podział ze względu na kształt

Zbiorniki na wodę do auta dzieli się również ze względu na ich kształt. Do wyboru są m.in. klasyczne beczułki, modele na nadkola, zbiorniki płaskie, wieże, pod auto i inne. Model należy dopasować bezpośrednio do swoich potrzeb i specyfiki posiadanego samochodu.

Czym kierować się przy zakupie zbiornika na wodę do auta?

Przy zakupie zbiornika na wodę należy wziąć pod uwagę przynajmniej kilka parametrów. Wspominaliśmy już o kształcie pojemnika. Ważna jest również jego pojemność. Ta przekłada się bezpośrednio na to, na ile starczy nam woda w trakcie podróży. Na rynku dostępne są wygodne w użytkowaniu modele o pojemności m.in.: 18, 25, 30 czy 50 litrów. Koniecznie zwróć również uwagę na materiał, z jakiego powstał pojemnik. Bez dwóch zdań warto stawiać na produkty, które spełniają najwyższe standardy rynkowe. Zbiornik powinien być dopasowany bezpośrednio do danego zastosowania, dlatego sprawdź, czy jest wyposażony w elementy i akcesoria, na których Ci zależy (np.: kranik, dozownik na mydło itd.). Szeroki wybór zbiorników znajdziesz w sklepie Nadkola pod linkiem: https://nadkola.pl/pol_m_Zbiorniki-na-wode-i-akcesoria-231.html.